ISO 37001 : صدور اولین گواهینامه مبارزه با رشوه خواری

ISO 37001 : صدور اولین گواهینامه مبارزه با رشوه خواری

شرکت DQS با مسئولیت محدود، پس از ممیزی موفق در تاریخ ۱۴ مارس مفتخر است که اولین گواهینامه ISO 37001 خود را برای شرکت Energy VIVO در هلند صادر کرده است. به شرکت VIVO Energy بابت ممیزی موفقیت آمیزشان در زمینه سیستم مدیریت مبارزه با رشوه خواری تبریک می گوییم.

استاندارد ISO 37001:2016 چیست؟
ISO 37001:2016 یک سیستم مدیریت مبارزه با رشوه خواری (ABMS) می باشد. این استاندارد به منظور کاهش و مدیریت خطر رشوه خواری، به سازمان ها در زمینه راه اندازی، پیاده سازی، نگهداری، بازنگری و بهبود سیستم مدیریت مبارزه با رشوه خواری (ABMS) کمک می کند. این یک استاندارد عمومی می باشد که برای هر سازمانی فارغ از نوع فعالیت یا اندازه سازمان، قابل اجرا می باشد. همچنین به راحتی می توان آن را با سیستم های مدیریت موجود ترکیب کرد.

چرا سیستم مدیریت مبارزه با رشوه خواری (ABMS) حائز اهمیت می باشد؟
سیستم مدیریت مبارزه با رشوه خواری (ABMS) حاوی دستورالعمل هایی برای پیشگیری از رشوه خواری و همچنین انجام اقدام مناسب در صورت مشاهده تلاش برای رشوه خواری می باشد. در صورت پیاده سازی سیستم مدیریت مبارزه با رشوه خواری (ABMS) مطابق با استاندارد ISO 37001 ؛ علاوه بر حفظ شهرت شرکت، اعتماد بین سرمایه گذار و مشتری نیز تضمین خواهد شد.

شرکت VIVO Energy و تجربه آنها
در مارس ۲۰۱۸ ممیزی موفقیت آمیزی در شرکت VIVO Energyانجام شد. خانم Mari Van Wyk که مسئولیت اجرای استاندارد ISO 37001 را بر عهده داشت، تجربیات خود را اینگونه بیان می کند : “ ما برای اخذ گواهینامه شرکت DQS را انتخاب کردیم و از همان ابتدا واضح بود که چرا آنها بهترین هستند. گروه ممیزی شامل افرادی با تجربه و عالی رتبه می باشد که این موضوع نشان دهنده تعهد شرکت DQS به مشتریانش می باشد. تیم ممیزی آنقدر حرفه ای و کمک کننده بود که ممیزی “دلهره آور” ما را به یک تجربه دلپذیر تبدیل کرد. آنها در هر مرحله از مسیر ما را راهنمایی می کردند و همچنین مایل بودند تا سوالات سخت و دشوار را از ما بپرسند. شرکت ‌DQS با ارزیابی میزان آمادگی شرکتمان، به ما کمک کرد تا به میزان کافی برای اخذ گواهینامه واقعی آماده شویم. به صورت خلاصه، ما از خدمات آنها بسیار خرسندیم.”
بهزاد صادق، سر ممیز ISO 37001 و مدیر محصول شرکت DQS نیز از نتیجه صدور گواهینامه بسیار خوشحال می باشد. در سال های اخیر، هوشیاری مردم نسبت به مبارزه با رشوه خواری افزایش چشمگیری داشته است. بسیاری از شرکت ها از جمله شرکت VIVO Energyبرای مقوله ی شفاف سازی اهمیت ویژه ای قائل میباشند. از این رو شاهد افزایش روز افزون تقاضا برای صدور گواهینامه ISO 37001 می باشیم. DQS از طریق ارزیابی شرکت ها در زمینه مبارزه با رشوه خواری پشتیبان مشتری ها خواهد بود.

صدور گواهینامه ISO 37001 با شرکت DQS
برای مشتریان علاقمند به استاندارد ISO 37001، ما خدمات زیر را پیشنهاد می دهیم :
• برگزاری کارگاه های داخل محل یا خارج از محل برای شرکت ها در صورت درخواست
• شرکت DQS جهت ارزیایی سیستم مدیریت مبارزه با رشوه خواری (ABMS) فعلی شما و مشخص نمودن توانایی بهبود شرکت، ممیزهای خارجی معرفی می کند.